Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

8mf-400x225

Kosovë- Gjermani, nënshkruajnë marrëveshje për Bashkëpunim Teknik 2014-2015, me vlerë 20 milionë euro

Ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe zëvendësambasadorja e Republikës Federale të Gjermanisë ...

Read More »
fule-400x225

Çollaku: Fule, rol vendimtar në perspektivën evropiane të Kosovës

Ministri i ntegrimit Evropian, Bekim Çollaku u takua sot me ish Komisionerin ...

Read More »
c

Mustafa pas takimit te Jahjaga: Opozita ta ndalë dhunën dhe të kthehet në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha pas takimit se ka shprehur shqetësimin ...

Read More »
a

Kosovë: Takimi i liderëve partiak me presidenten përmes fotografive

Të rrethuar nga moria e mediave në Presidencë, sot para orës 9:00 ...

Read More »

Maqedonia

k-euml-shilli-p-euml-r-etik-euml-n-euml-media-k-euml-rkojm-euml-raportim-profesional-gjat-euml-zgjedhjeve-n-euml-maqedoni_hd

Këshilli për Etikë në Media: Kërkojmë raportim profesional gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

Këshilli për Etikën në Media të Maqedonisë (KEMM) ka dalë sot më ...

Read More »
zaev-ka-prova-se-ldquo-klika-n-euml-pushtet-rdquo-ka-organizuar-ngjarjet-e-kumanov-euml-s_hd

Zaev: Ka prova se “klika në pushtet” ka organizuar ngjarjet e Kumanovës

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev mbrëmë para banorëve të lagjes Kapishtec të ...

Read More »
orhan

Universiteti i Sigurisë në Shkup, përjashtohen shqiptarët

Projektligji i Ministrisë së Arsimit për themelimin e Universitetit për Mbrojte dhe ...

Read More »
kumanova

Autobusi del nga rruga, 26 të plagosur

26 udhëtarë janë plagosur, nga të cilët 5 kanë marrë lëndime të ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

2-33

Koleksioni i Olivia Palermos për Nordstrom

Ylli i “StreetStyle” Olivia Palermo do të prezantojë koleksionin e saj të ...

Read More »
22-3-426x400

Aksesorët Dolce & Gabbana, pranverë 2016

Dolce & Gabbana është gjithmoën magjike. Kurora, shami, çanta, syze,  vëth, madje ...

Read More »
2-20

Ikonat që i dhanë jetë stilit të veshjes

Dorothy Dandridge Stili klasik i Dorothy ishte mishërim dinjitoz. Gjithmonë e veshur ...

Read More »
7-5

Çizmet deri tek kyçi i këmbës “Must-Have”

Çizmet deri tek kyçi i këmbës janë një thelbësore në këtë kohë ...

Read More »

roze

1454921080beyonce-michael

Beyonce “ringjall” legjendën Michael Jackson në skenën e Super Bowl

Pushimi i ndeshjes së Super Bowl-it u mbush nga performanca spektakolare e ...

Read More »
1454928191angelin

Tre tatuazhe të reja të Angelinës

Angelina Jolie ka dhjetëra tatuazhe në trupin e saj, të cilat i ...

Read More »
1454923385bella-lajmi

Bella Hadid nuk e duron fare vapën

Në Los Angeles janë rritur shumë temperaturat ditët e fundit dhe Bella ...

Read More »
1454862100jessie-j-m_2675147a

Jessie J: Në SHBA më vlerësojnë më tepër

Jessie J ka bërë një deklaratë të çudtishme duke thënë se në ...

Read More »