Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

eee

Bilanci negativ i Kosovës me CEFTA-n

Marrëveshja për Tregti të Lirë në Evropën Qendrore, e njohur me shkurtesën ...

Read More »
02E7B10F-BA2C-4832-BDF3-DB7F0E99AF24_w987_r1_s-780x439

Kosova (s)’është e rrezikuar nga sulmet terroriste

Mekanizmat e sigurisë në Kosovë thonë se radikalizmi, ekstremizmi dhe grupet e ...

Read More »
kpk-780x439

KPK miraton rregulloren për media pa e konsultuar shoqërinë civile

Këshilli Prokurorial i Kosovës i ka miratuar disa pika të rendit të ...

Read More »
natosss-780x439

Samiti i NATO-s gjatë tetorit mbahet në Kosovë

Për herë të parë Shqipëria do të jetë nikoqire e një Samiti ...

Read More »

Maqedonia

Hysa-Ademi-780x439

Ademi – Hysa: Interes i përbashkët mbetet ndërtimi i marrëdhënieve të mira fqinjësore

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Arbër ...

Read More »
Dimovski-i-OBRM-se-780x439

OBRM-PDUKM kundër propozimit për ‘Impeachment’ të kryetarit Ivanov

Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së dhe partnerët e tyre të koalicionit, për propozimin ...

Read More »
Gruevski-Danielson-860x680-780x439

Gruevski: Interes strategjik i vendit është anëtarësimi në BE dhe NATO

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski thotë se OBRM-PDUKM-ja është e gatshme që zgjedhjet të ...

Read More »
banka-780x439

Qeveria e Maqedonisë rrit fitimin e bankave

Për tre muajt e parë të këtij viti tre bankat më të ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

1-135

Bella Hadid vjedh stilin e Rita Orës

Fustani i saj bëri bum mbrëmë në tapetin e  Kuq të Kanës, ...

Read More »
1-142-1170x400

Yjet shkëlqejnë në amFAR Gala

Si çdo vit, në kuadër të festivalit të Kanës, është mbajtur mbrëmja ...

Read More »
1462970319klara

Polemika për foton “pornografike” të Calvin Klein

Fushata e re publicitare e Calvin Klein ka shkatuar shumë polemika nëpër ...

Read More »
3-31-600x400

Koleksioni i ri veror H & M

Për ditët e ngrohta dhe të lumtura verore H & M ka ...

Read More »

roze

aaa

Përurohet “Reja” e Fujimotos, si një pikë turistike për kryeqytetin

Tirana ka tashmë një tjetër pikë tërheqëse, jo vetëm për vizitorët, por ...

Read More »
1464298197kopje-1

A është kjo sozia më e mirë e Kim Kardashian?

Jelena Peric 24-vjeç nga Kroacia është përshkruar si binjakja e Kim pas ...

Read More »
1464349971bieber

Bieber akuzohet për vjedhje

Tani për Justin Bieber është shumë vonë që të kërkojë ndjesë. Ylli ...

Read More »
1464352036fofofof

“Top Awards” shpall zyrtarisht kandidaturat

Në një mbrëmje plot artistë, kolegë të medias dhe partnerë të biznesit, ...

Read More »